Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji otrzymała dofinansowanie do projektu: Data science w finansach – dostosowanie kierunku Finanse i Rachunkowość WSEI w Lublinie do potrzeb społeczno-gospodarczych i RSI woj. lubelskiego.
Okres realizacji projektu od: 2017-06-01 do: 2020-09-30
CEL GŁÓWNY PROJEKTU
Celem projektu „Data science w finansach – dostosowanie kierunku Finanse i Rachunkowość WSEI w Lublinie do potrzeb społeczno-gospodarczych i RSI woj. lubelskiego” jest dostosowanie do potrzeb społeczno-gospodarczych programu kształcenia na kierunku Finanse i rachunkowość WSEI w Lublinie oraz włączenie pracodawców w jego realizację do 09.2020 r. Projekt obejmuje swoim zakresem: działania włączające pracodawców w przygotowanie programu i jego realizację w odpowiedzi na potrzeby społeczno-gospodarcze.
Wartość projektu:
235 737,50 zł
Wkład Europejskiego Funduszu Społecznego:
198 679,57 zł
ZADANIA REALIZOWANE W PROJEKCIE
Opracowanie przez zespół dydaktyków i pracodawców nowo utworzonej na potrzeby gospodarki specjalności, Dydaktyka i działania wynikające z zaangażowania pracodawców w realizację projektu. Włączenie pracodawców do procesu dydaktycznego pozwoli udoskonalić programy kształcenia i podniesie atrakcyjność kierunku. Oferta kształcenia będzie dostosowana do wymogów rynku pracy.
Projekt jest zgodny z Regionalną Strategią Innowacji woj. lubelskiego. Selektywny model rozwoju oparty jest na inteligentnych specjalizacjach rozumianych jako rozwój tych obszarów działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej, które wzmacniają endogeniczne potencjały rozwojowe regionu. Jedną z nich jest informatyka. Jest to tzw. specjalizacja wspomagająca. Data science, data mining, analiza big data oraz business intelligence to kompetencje przynależne dziedzinie informatyki, dla uzyskania dodatkowej wartości praktycznej i aplikacyjnej w ramach projektu skonfrontowane z obszarem nauk społecznych i finansami przedsiębiorstwa.
Wypracowane i wdrożone modyfikacje i wynikające z nich działania będą kontynuowane w programie kierunku po zakończeniu realizacji projektu.
Wykorzystywane będą, wypracowane przy udziale zewnętrznych przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego, narzędzia, procedury, programy, sylabusy, dokumenty. Program kształcenia będzie realizowany we współpracy z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego w oparciu o wypracowane w projekcie zasady.
KRYTERIA REKRUTACYJNE:
Projekt jest skierowany do 45 st.(M-17/K-28). z nowego naboru 2017/2018, obejmuje swym działaniem cały cykl kształcenia na studiach I st. Kierunku Finanse i rachunkowość st. niestacjonarnych kierunku Finanse i rachunkowość I st. na nowoutworzonej specjalności: Data science w finansach.
Kryteria rekrutacyjne:
Weryfikacja formalna: (spełnia/ nie spełnia),
- kompletność dokumentów rekrutacyjnych,
- spełnione wymagania formalne umożliwiające rozpoczęcie studiów na kierunku Finanse i Rachunkowość
Kryteria merytoryczne (max 6pkt)
- niepełnosprawność (+1pkt)
- obszar wiejski (+1pkt)
- płeć (+1pkt – preferowane będą kobiety)
- odpowiedni poziom wiedzy (kryterium weryfikowane na podstawie ocen świadectwa dojrzałości) (max 3 pkt.).
O zakwalifikowaniu do udziału decydować będzie spełnienie kryteriów liczba pkt. oraz jako ostatnie kryterium, kolejność zgłoszeń.
DOKUMENTY DO POBRANIA
DODATKOWE INFORMACJE
Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie prosimy o zgłaszanie się bezpośrednio do Biura Projektu:
Centrum Projektów i Współpracy Międzynarodowej pokój 107
tel. 081 749 32 49